Translate

6 Nisan 2010 Salı

68'LİLER...ÇİÇEK ÇOCUKLAR...VE TAKILARI


"SAVAŞMA,SEVİŞ"... 6O'LI YILLAR VE SONRASINDA VİETNAM SAVAŞININ GETİRDİĞİ YOZLAŞMAYA İSYAN BU SLOGANLA ÖZETLENMİŞTİ.ÇİÇEK ÇOCUKLAR, KOMÜNİST YA DA FAŞİST TÜM DAYATMACI YÖNETİMLERE KARŞI İSYAN BAYRAĞINI KALDIRMIŞLARDI.TOPLUMUN BU KARARLILIĞI OLMASA,M.LUTHER KİNG O ÜNLÜ "BENİM BİR RÜYAM VAR" SÖYLEVİNE İLHAM BULAMAYACAKTI.
DEVRİMCİ MÜSLÜMAN LİDER MALCOLM X, AMERİKAN YALANLARINA GÜR BİR SESLE KARŞI ÇIKAMAYACAKTI. 68'İN DEVRİMCİ RUHU OLMASAYDI,MUHAMMED ALİ CLAY, ABD'NİN VİETNAM SAVAŞINI VE KİRLİ POLİTİKALARINI KINADIĞINI VE ORDUYA KATILMAYACAĞINI AÇIKLAYAMAYACAKTI.
ÇÜRÜMÜŞ SİSTEMİN ÇARKLARINA ÇOMAK SOKMAK HİPPİLERİN EN ÖNEMLİ KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ İDİ.PEKİ NE OLDU DA BU DUYARLILIK YERİNİ UYSALLIĞA BIRAKTI? O YILLARDAKİ SAVAŞ,HER TÜRLÜ AYRIMCILIK,YOZLAŞMA GÜNÜMÜZDE DE DEVAM ETMİYOR MU?
HİPPİ YAŞAM TARZI ÇEŞİTLİ EVRELERİ GERİDE BIRAKARAK GÜNÜMÜZE KADAR GELDİ.
MODASI DA YAŞAM TARZININ RENKLİLİĞİNİ PODYUMLARA VE VİTRİNLERE GETİRDİ.
PEKİ TAKIDAKİ 68 MODASI NASILDI? YA DA GÜNÜMÜZDEKİ YANSIMALARI NELER?
NİSAN AYI BOYUNCA, ARA ARA ÇİÇEK ÇOCUKLARA SELAM GÖNDERECEĞİZ VE TAKI MODASINA YANSIMALARINI İNCELEYECEĞİZ. ŞİMDİLİK O GÜNLERİ ANIMSATAN BİRKAÇ FOTOĞRAFLA YETİNİYORUZ.68'İN TAKI SERİSİNE VE GÜNÜMÜZE UYARLANMIŞ KOLEKSİYONUNA YAKINDA BAŞLAYACAĞIZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...